Lamellrehvid

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Lamellrehvide tähistused

Lamellrehve võib ära tunda tähistusega "All-season", "All-Weather", "4S" (neli aastaaega) või "AW" (iga ilmaga) – ainult selliseid rehve saab lugeda lamellrehvideks. Pange tähele, et enamik tootjaid soovitab seda tüüpi rehve kasutada kliimavööndites, kus talvel on keskmine õhutemperatuur 0 °C.

Kuigi "M+S" märgistusega rehve on lubatud kasutada talverehvide kohustuslikul kasutusperioodil, on nende jõudlus jääl ja lumel tagasihoidlik. Paljud arvavad, et "M+S" (mud and snow) rehvid on aastaringsed, kuid tegelikult on "M+S" on suurendatud haardumisega suverehv!

Kellele sobivad aastaringsed rehvid?

Aastaringsed rehvid on kesktee suverehvide ja talverehvide vahel. Teoreetiliselt saab nendega sõita aastaringselt, säästes nii hoolduses rehvivahetuse kui ka teise rehvikomplekti hoiustamise kulusid. See lahendus sobib eriti hästi autojuhtidele, kes sõidavad harva või kasutavad enamasti talvel hästi puhastatud linnateid. Rehvitootjate sõnul suudavad aastaringsed rehvid pakkuda talvel vastuvõetaval tasemel turvalisust ja suvel piisavat mugavust.

Samas tuleb tähele panna, et kasutades aastaringseid rehve suvel, kulub turvis suverehvidega võrreldes kiiremini. Ka aastaringsete rehvide jõudlus on samuti kõigil aastaaegadel keskmine, talvel on need halvemad kui talverehvid ja suvel kehvemad kui suverehvid. 

Vali kvaliteetsed ja uued aastaringsed rehvid!

Aastaringsed rehvid peavad taluma suvel kuuma asfalti ja lompe ning talvel lund, lörtsi ja miinustemperatuure. Seetõttu on parem valida üks kvaliteetsete aastaringsete rehvide komplekt kui eraldi komplektid madalakvaliteedilised talve- ja suverehve. Enamiku rehvide puhul mõjutavad sõidumugavust ja ohutust eelkõige toote kvaliteet, kasutatav kummisegu ja läbimõeldud turvisemuster. Seetõttu on üks komplekt kvaliteetseid aastaringseid rehve tavaliselt parem valik.

Otsige lähimat rehvikeskust oma linnas!

Vaata ja vali Põhja-Euroopa suurimas rehvilaos hoitavad rehvid ning osta need mõnelt meie koostööpartnerilt! PKP on Sinu rehvide teejuht, mis annab võimaluse enne ostu sooritamist tutvuda maksimaalse lahenduste arvuga ning leida oma autole sobivad rehvid. Meie partnerite teenindustes ootab teid muljetavaldav tootevalik: enam kui 10 000 rehvi ja üle 300 erineva disainiga autovelje.