Talverehvid

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Millal tuleks talverehve kasutama hakata?

Asjatundjad soovitavad nendega sõita juba siis, kui ööpäeva keskmine õhutemperatuur langeb alla +7 °C, sest külmema ilmaga kaotavad suverehvid oma elastsuse ja seeläbi ka jõudluse. Eeskirjas toodud talverehvi mustri minimaalne sügavus on 4 mm.

Pehme seguga talverehvid

Skandinaavia tüüpi ehk pehmed talverehvid on suurepärane alternatiiv naastrehvidele. Madalatele temperatuuridele sobiv kummisegu ja tehnoloogilised lahendused tagavad ohutu sõidu jäistel ja lumistel teedel.

Eelised:

  • Tagab hea haarduvuse jäistel ja lumistel teedel sõitmiseks.
  • Võrreldes naastrehvidega on need palju vaiksemad.
  • Ideaalne kasutamiseks karmides talvetingimustes.

Puudused:

  • Piiratud sõidukiirus, sest väga suurtel kiirustel ei anna pehme kumm suurepäraseid pidurdusomadusi.
  • Kuival või märjal teel sõites kuluvad need kõvade talverehvidega võrreldes kiiremini. 

Kesk-Euroopa tüüpi talverehvid

Kõva koostisega ehk Kesk-Euroopa tüüpi talverehvid sobivad autojuhtidele, kes elavad linnades ja kohtades, kus tänavaid regulaarselt puhastatakse ja puistatakse, samuti sõitmiseks hästi hooldatud maanteedel.

Eelised:

  • Seda tüüpi rehvidel on tavaliselt ümarad õlaplokid, mis suurendavad talvisel perioodil kurvides teega haarduvust.
  • Neil on suur lubatud maksimaalne kiirus, nii et need on ohutud sõitmiseks kiirteedel.

Puudused:

  • Kesk-Euroopa tüüpi ehk kõvad talverehvid ei sobi sõitmiseks jäistel teedel.

Naasttalverehvid

Naasttalverehvid tagavad stabiilsuse ja auto juhitavuse jäistel ja tiheda lumekihiga kaetud teedel. Need on mõeldud kasutamiseks tõeliselt ekstreemsetes talvetingimustes, aga ka autojuhtidele, kes elavad linnast väljas ja satuvad sageli raskelt läbivatele, harva puhastatavatele teedele. Naastrehvid kuluvad aeglasemalt, kuna naastud kaitsevad osaliselt kummi. Halb uudis – need on valjemad, sillutisel või trammiteedel raskemini juhitavad ning mitmes Euroopa riigis pole need lubatud.

Korduma kippuvad küsimused


Siia oleme kogunud vastused kõige populaarsematele küsimustele talverehvide ja nende eeliste kohta. Kui te pole aga kindel, millised rehvid teie autole kõige sobivamad on, võtke ühendust mõne PKP partneri rehvikeskuse spetsialistidega ja küsige professionaalset nõu!

Mis vahe on talverehvidel ning suve- ja aastaringsetel rehvidel?

Talverehvide pehmem kummisegu, võrreldes suverehvide kummiseguga, näitab paremaid sooritusnäitajaid madalatel temperatuuridel. Talverehvidel on spetsiaalsed lamell- (turvisemustri elementide) tehnoloogiad, mis tagavad hea juhitavuse mitte ainult lumel ja jääl, vaid ka märgadel talvistel teedel. Suverehvide turvisemuster ei ole kohandatud kokkupuuteks lume ja jääga, mille tulemusena pikeneb auto pidurdusteekond. Seevastu aastaringsed rehvid on mõeldud pehmematele kliimatingimustele.

Millal on vaja suverehvid talverehvide vastu vahetada?

Seadusandlus näeb ette, et 1. detsembrist 1. märtsini peavad avalikel teedel liikuvad autod olema varustatud talverehvidega. Rehvispetsialistid soovitavad aga siiski hinnata ja arvestada ka ilmastikutingimustega.

Kuidas valida talverehve?

Talverehvide valikule tuleks pöörata suurt tähelepanu ning need tuleks valida pärast kõigi tegurite, vajaduste ja soovide hindamist. Soovitame konsulteerida spetsialistidega, kes oskavad soovitada parimaid rehve, võttes arvesse teie sõiduintensiivsust, kogemusi, auto tüüpi ja teekatteid, millel liikumine on planeeritud.

Kas talverehve saab kasutada aastaringseks sõitmiseks?

Seadusandlus lubab talverehve kasutada aastaringselt, välja arvatud naastrehvid, kuid talverehvide kasutamist kaaludes ei ole see ohutuse seisukohalt kindlasti soovitatav.

Kas talverehve kasutades tuleb sõita aeglasemalt?

Sõidukiirus tuleks valida pärast olude, teekatte ja sõiduoskuse hindamist. Kindlasti tuleb hoida suuremat distantsi kui suvisel ajal.

Kas kõik talverehvid on ühesugused?

Ei, talverehvid ei ole ühesugused, neil on erinev turvisemuster, kummi koostis, on naastrehvid ja ilma naastudeta rehvid, seega tuleks konkreetse talverehvi valikut hoolikalt hinnata, vastavalt teie vajadustele, samuti on soovitatav konsulteerida spetsialistidega, et leida teile sobivaimad talverehvid.

Milliseid rehve on talveks parem valida?

Talverehvide valikul tuleks arvestada sõiduolusid, intensiivsust, teekatet ja sõidukogemust. Kui põhiliikumine on planeeritud linnatingimustes, on eelistatav valida naastudeta rehvid. Juhul, kui liikumine on plaanis linnast väljas, oleks parem valida naastudega rehvid. Professionaalsed spetsialistid aitavad Meil aga pärast kõigi sõiduharjumuste ja iseärasuste hindamist teha parima valiku.

Miks peaks sõitma talvel talverehvidega?

Kaasaegsed autod on varustatud ABS-iga (blokeerumisvastane pidurisüsteem järsu pidurdamise korral), ESP (sõiduki stabiilsuskontrolli süsteem külglibisemise korral), EDC (kütuse etteande kontrollsüsteem) ja muude ohutuslahendustega.

Need süsteemid toimivad aga tõhusalt vaid siis, kui autol on vastavad rehvid ja kvaliteetne teekate. Suverehvidega jäisel teel külmal ajal sõites keelduvad tehnoloogiliselt arenenumad turvasüsteemid täiel määral töötamast.

Ohutud rehvid: hooajale vastavad ja piisava turvise jäägiga

Kui õhutemperatuur on alla +7 °C, kõvastub suverehvide kummikoostis üha enam, vähendades rehvi haardumist teepinnaga. Mida pehmem on kumm, seda paremini ja tõhusamalt kohandub see talvise teekattega.

Suverehvidega varustatud sõiduauto, mis sõidab kiirusega 50 km/h, suudab täielikult peatuda juba 43 meetri pärast. Seevastu talverehvid vähendavad seda vahemaad 35 meetrini.

Katsel põrkas suverehvidega varustatud auto vastu takistust kiirusel 22 km/h. Seevastu talverehvidega auto peatus enesekindlalt takistuse juures.

Kui turvise mustri sügavus on alla 4 mm, ei saa sõiduk läbida tehnoülevaatust ning enamik kindlustusfirmasid keeldub autot kindlustamast. Samuti suureneb vesiliu oht (haarduvuse kaotus märjal teel).

Otsige lähimat rehvikeskust oma linnas!

Vaata ja vali Põhja-Euroopa suurimas rehvilaos hoitavad rehvid ning osta need mõnelt meie koostööpartnerilt! PKP on Sinu rehvide teejuht, mis annab võimaluse enne ostu sooritamist tutvuda maksimaalse lahenduste arvuga ning leida oma autole sobivad rehvid. Meie partnerite teenindustes ootab teid muljetavaldav tootevalik: enam kui 10 000 rehvi ja üle 300 erineva disainiga autovelje.