Suverehvid

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Aastaaeg

Laius

Kõrgus

Läbimõõt

Bränd

Kuidas valida suverehve?

Suverehvide kummi koostis ja turvisemuster on spetsiaalselt loodud sõitmiseks kuival ja märjal teel, kui õhutemperatuur on kõrgem kui + 7 °С.

Suverehvide kummikoostis ja turvise disain koos rangelt määratletud pikisuunaliste soontega tagavad maksimaalse haardumise kuival ja märjal teekattel, summutavad müra ja parandavad asfaltteel sõitmise mugavust. Erinevate suverehvide valmistamisel kasutatavad uued tehnoloogiad aitavad säästa kuni 4% kütust.

Ohutus, dünaamika ja säästlikkus suvehooajal

Kummi koostis, turvis, rehvide tehniline struktuur – suvehooaja rehvide väljatöötamisel kohandatakse neid omadusi arvestades valitsevaid suviseid ilmastiku- ja teeolusid. Seetõttu on igati loogiline, et head suverehvid tagavad parima ohutuse, ökonoomsuse ja dünaamilise jõudluse soojal aastaajal võrreldes talve- või lamellrehvidega. Rehvivalik meie e-poes on väga lai, seega kui on käes aeg uute suverehvide ostmiseks, pead mõistma erinevate rehvimudelite erinevusi, ja Sinu vajadused, et ostetud rehvikomplekt oleks sobivaim just Sulle!

Kuidas teha kindlaks, millal tuleb suverehvid vahetada?

Liikluseeskirjas on kirjas, et on keelatud liikluses osalemine alla 1,6-millimeetrise mustrisügavusega suverehvidel. See nõue ei ole ainult formaalne – turvise kuludes halveneb oluliselt auto juhitavus nii kuival kui märjal teekattel.

Rehvid ei sobi sõitmiseks, kui nende külgseintel on tekkinud praod või õhumullid ehk muhke. Sellised defektsed rehvid võivad ootamatult lõhkeda, mis võib põhjustada ohtlikke olukordi teel, eriti suurel kiirusel sõites.

Kui rehve õigesti hoitakse ja kasutatakse, võib nende maksimaalne säilivusaeg olla kuni 10 aastat, enamik eksperte soovitab siiski pöörata suuremat tähelepanu nende seisundile pärast viie aasta möödumist valmistamiskuupäevast.

Korduma kippuvad küsimused


Siia oleme kogunud vastused kõige populaarsematele küsimustele suverehvide ja nende eeliste kohta. Kui te pole aga kindel, millised rehvid teie autole kõige sobivamad on, võtke ühendust mõne PKP partneri rehvikeskuse spetsialistidega ja küsige professionaalset nõu!

Mis vahe on talve- ja suverehvide turvisel?

Talverehvid on suverehvidest pehmema kummi koostisega ja mõeldud kasutamiseks madalatel temperatuuridel. Talverehvidel on spetsiaalsed lamellide (turvisemustri elementide) sisselõiked. Suverehvid on kõvema kummi koostisega, turvis on peenem ja neil puuduvad spetsiaalsed sisselõiked, mis on ette nähtud lumele, jääle talvistel teedel.

Kas mustri sügavus mõjutab rehvi jõudlust?

Mustri sügavus mõjutab kindlasti rehvi jõudlust, seega soovitame igapäevaselt pöörata tähelepanu sõidukvaliteedile.

Kui ma tahan vahetada ainult kaks rehvi, kas need paigaldada ette või taha?

See oleneb auto veoteljest. Uued rehvid paigaldatakse veoteljele, et kogu komplekt kuluks ühtlaselt.

Kas auto erinevatele telgedele võib panna erineva suurusega või erineva turvisemustriga rehve?

See on võimalik, kuid liikluseeskirjad nõuavad, et samal teljel peavad olema sama suurusega rehvid, kuid pidage meeles, et on juhtumeid, kus millal saab erinevatele telgedele panna erineva suurusega rehve, kuid eeldusel, et see on autotootja poolt ette nähtud.

Kui kaua rehvid kestavad?

Sellele küsimusele ei saa üheselt vastata, kuna rehvi kasutusiga sõltub mitmest tegurist, nt sõiduoludest, kulumisest, teekattest jne, aga keskmiselt peavad rehvid vastu 2-4 hooaega.

Mis vahe on suverehvidel ja lamellrehvidel?

Suverehvid ja lamellrehvid erinevad ennekõike kummi koostise ja turvisemustri poolest. Lamellrehvide mustris on rohkem pilusid ja sooni, turvis on killustatud, et täita oma ülesandeid ka lumistes oludes. Seevastu suverehvid on kõvema koostisega ja turvises vähem sooni, nii et rehv säilitab jäikuse ja säilitab ka vormi suurenenud koormuse korral.

Miks peaks suvel sõitma suverehvidega?

Talverehvidega sõita, kui kevad on juba saabunud ja õhutemperatuur püsib stabiilselt üle +7 kraadi, tähendab suurel määral ohutusest loobumist, seades ohtu, ennast, reisijaid ja teisi sõitjaid: pidurdusteekond on keskmiselt 16m pikem.

Ohutus, mugavus ja säästlikus

Suverehvide juhitavus, pidurdamine ja sõidumugavus suvel on suurem kui talverehvidel.

Suverehvide turvis koosneb suurematest plokkidest ja laiadest vee äravoolukanalitest, mis on eriti olulised vihmaga sõites.

Talverehvidega kütusekulu on suvel suurem. Suverehvide kummikoostis on loodud spetsiaalselt sooja ilmaga sõitmiseks.

Kahe rehvikomplekti ostmine mitte ainult ei paranda vastaval aastaajal ohutust, vaid säästab ka raha – kuni kasutatakse suverehve, ei kulu Teie talverehvid.

Otsige lähimat rehvikeskust oma linnas!

AVaata ja vali Põhja-Euroopa suurimas rehvilaos hoitavad rehvid ning osta need mõnelt meie koostööpartnerilt! PKP on Sinu rehvide teejuht, mis annab võimaluse enne ostu sooritamist tutvuda maksimaalse lahenduste arvuga ning leida oma autole sobivad rehvid. Meie partnerite teenindustes ootab teid muljetavaldav tootevalik: enam kui 10 000 rehvi ja üle 300 erineva disainiga autovelje.