Korduma kippuvad küsimused

Kuidas valida õige suurusega rehve?

Vastavad rehvimõõdud on märgitud kas auto kütusepaagi korgile või juhiukse postil. Arvestada tuleks sellega, et juba paigaldatud rehvid ei ole alati õiged, seega on enne uute rehvide ostmist oluline uurida, milline rehvimõõt Teie autole sobib. Kui Teil on siiski endiselt kahtlusi, soovitame pöörduda mõne PKP partneri teeninduse poole ja saada professionaalset nõu kõiges rehvidega seonduvas.

Millal on vaja uusi rehve?

Nii suve- kui talverehvidel on kulumisnäitajad. Õigusaktidega määratud minimaalne lubatud mustrisügavus on talverehvidel 4 mm ja suverehvidel 1,6 mm. Siiski soovitame pöörata tähelepanu kulumisele igapäevaselt. Kui sõit muutub ebastabiilseks, eriti märja ilmaga, on aeg vahetada rehvid.
Kas rehvivalik mõjutab kütusekulu?

Jah. Igal rehvil on teatud veeretakistus. See on jõud, mis toimib vastu rehvi veeremise suunale. Kuna rehvid moodustavad sõiduautode puhul kuni 20% ja veoautode puhul kuni 35% kogu kütusekulust, on oluline saavutada madalad veeretakistuse näitajad.

Sõiduki massi mõjul deformeeruvad rehvid teepinnaga kokkupuute kohas ja kaotavad energiat kütuse näol. Mida suurem on deformatsioon, seda suurem on veeretakistus ja vastavalt suurem kütusekulu.

Kuidas rehvivalik mõjutab pidurdusteekonda?

Pidurdusteekonda võivad mõjutada mitmed tegurid: kummi koostis, turvise disain, rehvi seisukord (uued või kasutatud), sõiduki kaal ja hooajalisus. Näiteks kui talverehvide pidurdusteekond on talvetingimustes lühem, siis suvel on nende samade rehvide pidurdusteekond palju pikem.

Seetõttu on hädavajalik hinnata rehvide seisukorda ja sobivust hooajaks. Kõigil EL-is turustatavatel rehvidel peab olema silt, mis sisaldab teavet iga rehvi pidurdusteekonna kohta märjal teepinnal.

Mis on homologeerimis- ja OE rehvid?

Originaalkomplekti rehvid on rehvid, mis paigaldatakse autodele juba tehaseversioonis. Homologeeritud rehvid on teatud konstruktsioonimuudatustega rehvid, mille tellivad autotootjad ja mis on valmistatud konkreetsete automudelite jaoks.

Millal võivad kindlustusseltsid keelduda hüvitise maksmisest?

Kindlustusseltsid võivad keelduda kindlustushüvitise maksmisest, kui rehvid ei vasta seaduse nõuetele: nende kulumine ületab määratud minimaalse turvise sügavuse või ei vasta aastaajale.

Miks on vaja rehve tasakaalustada?

Igal rehvil ja veljel on oma raskeimad punktid, mis tekitavad tasakaalustamatuse, tekitades nii vibratsiooni, muutes auto raskesti juhitavaks ja soodustades rehvi enneaegset kulumist. Selle vältimiseks ja rehvi pika tööea ning mugava sõidu tagamiseks on vaja läbi viia tasakaalustamine. Rehvid tuleb kindlasti tasakaalustada iga hooaja alguses enne nende kasutamist.

Mis vahe on talverehvidel ning suve- ja aastaringsetel rehvidel?

Talverehvide pehmem kummisegu, võrreldes suverehvide kummiseguga, näitab paremaid sooritusnäitajaid madalatel temperatuuridel. Talverehvidel on spetsiaalsed lamell- (turvisemustri elementide) tehnoloogiad, mis tagavad hea juhitavuse mitte ainult lumel ja jääl, vaid ka märjal talvisel teel.

Suverehvide turvisemuster ei ole kohandatud kokkupuuteks lume ja jääga, mille tulemusena pikeneb auto pidurdusteekond.

Seevastu aastaringsed rehvid on mõeldud pehmematele kliimatingimustele.

Miks on õige rehvirõhk oluline?

Rehvirõhk mõjutab rehvide kulumise kiirust, sõiduohutust ja -mugavust, kütusesäästlikkust ning auto veeremi kulumist.

Mis on joondamine ja miks on oluline seda regulaarselt kontrollida ja reguleerida?

Joondamine on soovitatav joonduskontrolli teenus pärast iga rehvivahetust, mis tagab, et paigaldatud rehvid ei kahjustata vale joondamise tagajärjel. Õigesti reguleeritud rataste joondus-kaldenurk tagab teie auto stabiilsuse teel, hõlbustab juhitavust ja pikendab ka rehvide kasutusiga.

Erinevat tüüpi turvisemustrid

Üldiselt on turvisemustril kolm peamist tüüpi: suuna tüüpi, sümmeetriline ja asümmeetriline turvisemuster.

Suunatüüpi

Tagab hea haardumise teekattega ja tagab parema pidurdamise, kuid sellised rehvid tuleb autole paigaldada ainult sõidusuunas.

  • Paigaldamisel tuleb jälgida pöörlemissuunda
  • Head näitajad paljudes parameetrites
  • Hea vee ärajuhtimine

Sümmeetriline

Rohkem mõeldud vee eemaldamisele rehvi ja tee haardumise piirkonnast.

  • Paigaldamisel pole vahet, millises suunas rehvid paigaldatakse
  • Keskmised näitajad paljudes parameetrites

Asümmeetriline

Igale turvisetsoonile saab määrata oma ülesande, mis parandab oluliselt üldist jõudlust nii kuival kui märjal teel

  • Paigaldamisel tuleb jälgida sise- /välisserva
  • Head näitajad paljudes parameetrites
  • Hea vee ärajuhtimine
  • Suuremad plokid servades parema stabiilsuse tagamiseks kurvides

Millistel juhtudel on võimalik kahjustatud rehvi parandada?

Igal juhul on soovitatav rehvi remont usaldada spetsialistidele. Kui kahjustus on rehvi küljel, siis neid ei parandata.

Kas rehvid vajavad erilist hooldust?

Rehvihooldust on soovitav teostada spetsiaalse rehvivahuga, mis kaitseb UV-kiirte eest.

Kas auto erinevatele telgedele tohib panna erineva suuruse või erineva turvisemustriga rehve?

Teoreetiliselt võib kasutada erinevat tüüpi rehve, kuid rehvitootja ei soovita kasutada erinevat tüüpi turvist korraga. Liikluseeskirjad näevad ette, et samal teljel peavad olema ühesuurused rehvid.

On juhtumeid, kus saate erinevatele telgedele panna erineva suurusega rehve, kuid eeldusel, et see on autotootja poolt ette nähtud. Erinevat tüüpi rehvide kasutamisel tuleks nende kulumist regulaarselt kontrollida.

Kui ma tahan vahetada ainult kaks rehvi, kas need paigaldataks ette või taha?

Oleneb auto veoteljest. Veoteljele paigaldatakse uued rehvid, et kogu komplekt kuluks ühtlaselt.

Mida tähendab, kui rehvimõõdu tähistuses on märgistatud XL?

XL tähendab Extra Load – suurenenud kandevõime. XL-tüüpi rehvidel on tugevdatud külgseinad ja need on tavaliselt madala profiiliga rehvid.

Kui kaua rehvid kestavad?

Sellele küsimusele ei saa üheselt vastata, sest rehvi kasutusiga sõltub mitmest tegurist, nagu sõiduolud, kulumine, teekate jne, kuid keskmiselt peavad rehvid vastu 2-4 hooaega.

Kas suverehve saab kasutada aastaringseks sõitmiseks?

Kindlasti mitte, sest suverehvid ei ole erinevalt talverehvidest mõeldud talvisteks ilmastiku- ja teeoludeks ning ohutuse seisukohalt pole mõeldud talviseks sõitmiseks.

Mis vahe on suverehvidel ja aastaringsetel rehvidel?

Suverehvid ja aastaringsed rehvid erinevad ennekõike kummi koostise ja turvisemustri poolest. Aastaringsete rehvide mustris on rohkem pilusid ja sooni, turvis on killustatud, et täita oma ülesandeid ka lumistes oludes. Seevastu suverehvid on kõvema koostisega ja turvises vähem sooni, nii et rehv säilitab jäikuse ja säilitab ka vormi suurenenud koormuse korral.

Otsige lähimat rehvikeskust oma linnas!

Vaata ja vali Põhja-Euroopa suurimas rehvilaos hoitavad rehvid ning osta need mõnelt meie koostööpartnerilt! PKP on Sinu rehvide teejuht, mis annab võimaluse enne ostu sooritamist tutvuda maksimaalse lahenduste arvuga ning leida oma autole sobivad rehvid. Meie partnerite teenindustes ootab teid muljetavaldav tootevalik: enam kui 10 000 rehvi ja üle 300 erineva disainiga autovelje.