6 põhjust, miks mitte sõita talverehvidega suvel

Kas ka Teie valite teeohutuse ja suverehvide ökonoomsuse vahel teise? Eksperdid ütlevad, et see on halb mõte. Väikesed näilised lühiajalised säästud ei ole riski väärt. Siin on põhjused!

1. Vähendatud reaktsioonikiirus

Tõenäoliselt teate seda juba, kuid igal juhul tuletame teile veel kord meelde, et talverehvid on palju pehmemad kui suverehvid, sest nende ülesandeks on luua jääteel parim võimalik haardumine. Suvel talverehvidega sõites mõjutab see asjaolu selgelt auto juhitavust ja manöövrite täpsust, eriti suurematel kiirustel. Täpsus langeb keskmiselt 15%. Mida kiiremini sõidate ja mida vanemad rehvid on, seda suuremat ebamugavust tunnete ning seda rohkem seate ohtu enda ja teiste turvalisuse.

2. Pikem pidurdusteekond

Mida kuumem suvepäev, seda ohtlikum on talverehvidega auto teel. Kuidas nii? Asfalt kuumeneb päikese käes tugevalt, sel hetkel muutub talverehvide pidamine sellel veelgi halvemaks. Sellega pikeneb pidurdusteekond. See võib šokeerida, kuid 100 km/h sõites võib pidurdusteekond ainuüksi talverehvide tõttu pikeneda kuue meetri võrra. Ja kuus meetrit suvel, kui teel on jalgrattureid, jalakäijaid ja lapsi, on palju.

3. Suurenenud müra

Talve- ja suverehvide turvis on oluliselt erinev. Hea haarduvuse tagamiseks jäisel teel on talverehvide turviseplokid on palju keerukama kujuga. Suvel soojal asfaldil sõites kostab sumisevat müra, mis võib olla väga ebameeldiv ja häiriv. Veelgi enam, kui sõidate naastrehvidega. Olgu siinkohal lisatud, et suvekuudel pole need lubatud ja heli Teid reedab juba kaugele ette.

4. Kütusesääst või raiskamine?

Kas soovite säästa? Vahetage talverehvid suverehvide vastu ning sõidustiili muutmata vähendate nii kütusekulu kui ka CO2 heitkoguseid. Nii saad sõita kaugemale ja olla emakese looduse ees vastutustundlikum. Aga… võib-olla säästate veel enam, praktiseerides säästliku ja keskkonnasõbralikuma sõidustiili?

5. Rehvide kiirem kulumine

Tuleb taas end korrata, aga… Suvel talverehvide vahetamata jätmine pole sääst, vaid raiskamine, sest õhutemperatuuril tõustes üle +7 °C muutuvad pehmed talverehvid kustutuskummiks, mis kulub välkkiirelt.

6. Vähem dünaamiline sõit

Kui ka Teil  meeldib dünaamiline sõit väikestel küngastel, parem- ja vasakpoolsete kurvidega, siis talverehvid on just need, mida Te suvel ei vaja. Tänu oma haarduvusele, ebastabiilsusele ja muule spetsiifikale, mis suveks ei sobi, rikuvad need kogu sõidunaudingu ära! Lisaks satub ohtu ka turvalisus.